18 تیر 1399 ساعت 11:41

فایل های آموزشی

کلیپ های آموزشی

پوستر و پمفلت

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی  خبر داد: بمناسبت هفته غذا، اولین نشست خبری مدیریت  غذا و دارو با اصحاب رسانه شهرستان سیرجان برگزار شد.

دکتر" عباس فخریان " در نشست خبری به مناسبت روز جهانی غذا در تاریخ یکشنبه 21 مهرماه برگزار شد با اشاره به  نامگذاری ۱۶ اکتبر مصادف با (۲۴ مهر) به عنوان روز جهانی غذا خاطرنشان کرد: به همین مناسبت همه ساله برنامه گرامیداشت روز جهانی غذا از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و همچنین در معاونت های غذا و دارو دانشگاه های سراسر کشور برگزار می گردد.

مدیریت غذا و دارو دانشکده ادامه داد: شعار روز جهانی غذا امسال «رفتار ما آینده ما را می سازد، تلاش برای دنیای بدون گرسنه تا سال ۲۰۳۰» به عنوان محور جهانی و «تغییر و اصلاح الگوی تغذیه براي حفظ و ارتقاي سلامت» به عنوان محور ملي انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائلی که جامعه با آن در ارتباط است تامین و امنیت غذایی است افزود: در واقع روز جهاني غذا بهانه اي براي حساس کردن افراد و دستگاه هاي دخيل در امر غذا نسبت به موضوع تامين، سلامت و امنيت غذايي است.

در ادامه بتول فرهبد مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو با بیان اینکه نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای بر روی محصولات غذایی باعث افزایش آگاهی مصرف کنندگان و اصلاح الگوي مصرف در ارتقاء سلامت جامعه خواهد شد، افزود: برنامه آموزش متعدد و متنوعی به هدف افزایش آگاهی عموم مردم پیرامون استفاده از برچسب های غذایی به هدف انتخاب های غذایی سالمتر در شش ماهه دوم سال خواهیم داشت.

دکتر فخریان در ادامه به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد. و در پاسخ یکی از خبرنگاران پیرامون مشکلات دارویی حاضر بر استفاده بی رویه از داروهای آنتی بیوتیک اشاره کرد و گفت: داروهای آنتی بیوتیک معضلی شده اند برای آینده سلامت مردم، مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها موجب افزایش  مقاومت میکروبی و کاهش تاثیر گذاری  این داروها خواهد شد. در این راستا جلساتی با داروخانه ها برگزار شده و برغیر قانونی بودن فروش بدون نسخه داروهای آنتی بیوتیک تاکید شده همچنین به هدف آگاه سازی عمومی تعدادی بنر جهت نصب در معرض دید عموم در اختیار داروخانه ها قرار گرفته شده است.

دکتر  فخریان  در بخش دیگری از سخنان خود از سازماندهی داروهای خاص به عنوان یکی از برنامه هایش یاد کرد و گفت : رفع مشکلات داروهای خاص در اولویت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Back to Top

Template Design:Dima Group